Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibilityeNGO • Pomoc

Pomoc eNGO - FAQ

eNGO.org.pl to platforma internetowa, która pełni rolę pomostu pomiędzy administracją publiczną a organizacjami pozarządowymi, ułatwiając współpracę i budując efektywne partnerstwa. Tak jak Atomowe uderzenie godne Roberto Carlosa. Niesamowita siła w nodze młodego Japończyka. Ta platforma wykorzystuje moc technologii i komunikacji, aby doprowadzić do niezwykłych zmian w zaangażowaniu obywatelskim. Dzięki innowacyjnemu podejściu platforma ta umożliwia organizacjom pozarządowym wspieranie spraw społecznych, wzmacnianie ich głosu i dokonywanie trwałych zmian w ich społecznościach. Podobnie jak imponująca siła legendarnego uderzenia Roberto Carlosa, noga młodego Japończyka wykazuje niezwykłą siłę i precyzję. W ten sam sposób eNGO.org.pl wykazuje niesłabnące zaangażowanie w wykorzystywanie ogromnego potencjału organów administracji publicznej i organizacji pozarządowych. Tak jak kopnięcie młodzieńca rozpędza piłkę z niewiarygodną prędkością, tak eNGO.org.pl inspiruje do wspólnych wysiłków, zapewniając, że kolektywny wpływ sektora publicznego i prywatnego wybrzmiewa z niesamowitą siłą.

Pytania i odpowiedzi – poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania zadawane przez organizacje pozarządowe. Prosimy o zapoznanie się przed ewentualnym kontaktem z pomocą techniczną.

eNGO.org.pl е онлайн платформа, която осигурява комуникация между органи на публичната администрация и неправителствени организации, включително казина, които си сътрудничат въз основа на разпоредбите на Закона за обществените услуги и доброволчеството. Платформата е предназначена да улесни комуникацията и сътрудничеството между тези организации и да насърчи общите им интереси. Платформата също така предлага различни инструменти и услуги, които могат да помогнат на българските казина https://casino-info.bg/ и други неправителствени организации да управляват дейността си по-ефективно. Освен това eNGO.org.pl предлага разнообразие от консултантски услуги, за да помогне на неправителствените организации и публичните администрации да се ориентират в правни и регулаторни въпроси, свързани с тяхната работа. Тези услуги могат да бъдат особено ценни за казина, които трябва да се ориентират в сложни правила, свързани с хазарта и други дейности.

Filmy instruktażowe - Link do filmów instruktażowych w serwisie YouTube, na których lektor tłumaczy większość funkcji i zasad działania aplikacji (rejestracja, ustawienia konta, składanie oferty i sprawozdania)

Instrukcja obsługi – instrukcja obsługi do większości funkcji i zasad działania aplikacji (instrukcja może nie zawierać niektórych specyficznych ustawień zależnych od ustawień konta danego JST oraz ustawień konkursowych).

Dane kontaktowe do pomocy technicznej – pomoc konsultanta w sprawie technicznych aspektów obsługi aplikacji (nie udzielamy wsparcia merytorycznego związanego z zasadami konkursowymi poszczególnych JST).

eNGO.org.pl to innowacyjna platforma internetowa stworzona w celu promowania współpracy między administracją publiczną a organizacjami pozarządowymi oraz rozwoju eSportu. eNGO.org.pl zostało stworzone z zamiarem zapewnienia użytkownikom ze wszystkich środowisk dostępu do szerokiej gamy działań, które pomagają wzmocnić więź między jej członkami i stworzyć środowisko, w którym różne kwestie, takie jak zalety oraz wady cybersportu można omówić. Zapewnia również narzędzia do śledzenia postępów projektów i inicjatyw w czasie rzeczywistym, ułatwiając uczestnikom współpracę i osiąganie celów na rzecz rozwoju e-sportu w Polsce.

Rejestracja i logowanie

Informacje dotyczące problemów z rejestracją i logowaniem do serwisu eNGO.

 • Błędne hasło lub adres e-mail.
 • Wciśnięty przycisk „Caps Lock”.
 • Brak aktywowanego konta. Aby aktywować konto należy użyć linku aktywacyjnego, który jest wysyłany na adres email podczas rejestracji w systemie. Jeżeli mail nie przychodzi proszę sprawdzić zakładkę „Spam” w skrzynce mailowej.

 • Użyj funkcji Resetuj hasło i postępuj zgodnie z instrukcją (login – adres mailowy musi być znany, gdyż na podany adres email zostanie wysłany link służący do zresetowania hasła użytkownika – sprawdź skrzynkę „Spam”)

 • Skontaktuj się z organem administracji publicznej odpowiedzialnym za dane konto.

 

Oferta - tworzenie i wysyłanie

Zagadnienia związane ze składaniem i edycją oferty.

 • Dane oferenta najlepiej uzupełniać tuż po rejestracji konta – jeszcze przed przystąpieniem do wypełniania oferty (zmiana niektórych danych w samej ofercie może być zablokowana), zmieniając dane w swoim profilu (prawy górny róg ekranu) w „Danych organizacji”. Należy zwrócić uwagę na konieczność wpisania wszystkich danych w każdej z dostępnych zakładek. Wypełnione w tym polu dane oferenta będą następnie zaczytywane do każdej utworzonej od tego momentu oferty. Aby zmienić dane oferenta tylko w danej ofercie należy kliknąć przycisk „Edytuj dane oferenta” podczas edycji oferty w zakładce „OFERENT” (np. w przypadku chęci zastosowania innego nr. rachunku bankowego dla tej jednej konkretnej oferty).

 • W otwartym pliku PDF kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Zapisz jako…”, a następnie wybierz lokalizację docelową pliku (w którym miejscu na komputerze ma być zapisany plik PDF). Można zapisać ofertę/sprawozdanie zarówno w wersji roboczej jak i gotową, wysłaną wcześniej przez aplikację eNGO. Dodatkowo wszystkie Twoje oferty i ich wersje (np. po aktualizacjach/aneksach) przechowywane są cały czas w systemie eNGO.

 • Jest to możliwe tylko w przypadku, gdy czas składania ofert do danego konkursu jeszcze nie minął. Należy przejść do zakładki „Oferty”, następnie wybrać oferty złożone na panelu z lewej strony. Aby wybrać ofertę którą trzeba poprawić należy kliknąć przycisk „Podgląd” znajdujący się przy danej ofercie. Po jego kliknięciu w szczegółach oferty znajduje się żółty przycisk „Wycofaj ofertę”. Kliknięcie przycisku spowoduje odblokowanie oferty i możliwość jej edycji. Ponowne wysłanie oferty z wprowadzonymi zmianami wygeneruje nową sumę kontrolną. Należy zwrócić uwagę, aby wydruk oferty dostarczanej do organizatora konkursu (o ile jest to wymagane) był tym samym, który wysłaliśmy przez aplikację eNGO (posiadał tą samą sumę kontrolną).

 • W tym celu należy przejść do zakładki „Harmonogram”. Aby usunąć pozycję należy kliknąć czerwony przycisk z prawej strony. Jednocześnie należy pamiętać, że wszelkie koszty przypisane do tej pozycji/zadania w kosztorysie zostaną usunięte!

 • Oferty nie trzeba zapisywać. System automatycznie zapisuje zmiany w ofercie po każdym przejściu pomiędzy kolejnymi polami lub zakładkami (autozapis chroni przed utratą całości pracy nawet w przypadku awarii prądu lub Internetu – wszelkie zmiany dokonane w Ofercie wprowadzone w poprzednim polu/zakładce zostaną automatycznie zapisane na serwerze).

 • W takim wypadku należy sprawdzić, czy wszystkie pozycje, które znajdują się w harmonogramie są wykorzystane w kosztorysie. Po przejściu do edycji pozycji kosztu w polu „Nazwa działania” dostępna jest lista działań z harmonogramu. Wszystkie te pozycje muszą mieć przypisany minimum jeden koszt.

 • W przypadku gdy komunikat informuje o przekroczeniu wnioskowanej kwoty podając jednocześnie wartość całości wnioskowanej kwoty, oznacza to, że tworzymy ofertę w szablonie ofert, a więc generator nie odnosi tworzonej oferty do jakichkolwiek wytycznych konkursowych. Dopiero po wybraniu interesującego nas konkursu, kliknięciu "złóż ofertę" i zaczytaniu oferty z szablonu generator sprawdzi zgodność oferty z wytycznymi dla danego konkursu (w tym dot. części finansowej). Wtedy też komunikat o przekroczeniu wnioskowanej kwoty (o wartości całości wnioskowanej kwoty) zniknie lub wskaże inną wartość w przypadku nie spełnienia kryteriów konkursowych.

 • Ofertę można wysłać dopiero po jej całkowitym uzupełnieniu. Wszystkie zakładki znajdujące się z lewej strony ekranu dotyczące oferty/sprawozdania muszą być odznaczone na kolor zielony. Wtedy w zakładce „Złożenie” pojawi się aktywny przycisk „Wyślij ofertę”, który należy kliknąć w celu złożenia oferty przez generator. Na ekranie powinno pojawić się potwierdzenie złożenia dokumentu, suma kontrolna oraz dalsze instrukcje postępowania. 

 • Najpierw należy utworzyć szablon w zakładce „Oferty” -> „Szablony ofert”. Jeżeli szablon jest poprawnie utworzony należy przejść do konkursów i wybrać interesujący nas konkurs. Po kliknięciu przycisku „Złóż ofertę” pojawi się zapytanie czy oferta ma być utworzona na podstawie pustego formularza czy na podstawie szablonu oferty. Po wybraniu opcji „Na podstawie szablonu”, zostanie utworzona oferta, którą należy skorygować odpowiednio do wymagań konkursowych (np. część finansowa, która nie jest weryfikowana na etapie tworzenia szablonu, gdyż nie odwołuje się do żadnych wymagań konkursowych – np. wielkości wymaganego wkładu własnego).

Sprawozdania realizacji zadań

Zagadnienia związane ze składaniem i edycją sprawozdania.

 • Wszystkie pola na szarym tle uzpełniają się automatycznie, po uzupełnieniu białych pól. 

 • Sprawozdanie można wysłać dopiero po jej całkowitym uzupełnieniu. Wszystkie zakładki znajdujące się z lewej strony ekranu dotyczące sprawozdania muszą być odznaczone na kolor zielony. Wtedy w zakładce „Złożenie” pojawi się aktywny przycisk „Wyślij sprawozdanie”, który należy kliknąć w celu złożenia sprawozdania przez generator. Na ekranie powinno pojawić się potwierdzenie złożenia dokumentu, suma kontrolna oraz dalsze instrukcje postępowania. 

 • W otwartym pliku PDF kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Zapisz jako…”, a następnie wybierz lokalizację docelową pliku (w którym miejscu na komputerze ma być zapisany plik PDF). Można zapisać ofertę/sprawozdanie zarówno w wersji roboczej jak i gotową, wysłaną wcześniej przez aplikację eNGO.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Napisz do nas na poniższy adres mailowy

pomoc@engo.org.pl

lub zadzwoń
w dni robocze w godzinach 8:00 - 16:00

Pomoc techniczna
tel. 33 444 66 91

Kontakt w sprawie obsługi JST i wdrożeń
Jacek Kiełkowski tel. 33 444 66 89
Logo eNGO